Fulham vs Liverpool, wynik meczu 1-3

W meczu 34. kolejki Premier League pomiędzy Fulham a Liverpoolem, który odbył się w Craven Cottage, Liverpool pokonał gospodarzy 3:1. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, zespołowi z Anfield udało się przełamać defensywę Fulham i sięgnąć po cenne trzy punkty.

Sędzia Główny: Craig Pawson, Anglia

Spotkanie pomiędzy Fulham a Liverpoolem odbyło się na malowniczym stadionie Craven Cottage. Atmosfera na trybunach była gorąca, kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowite widowisko na murawie.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Jednak to Liverpool jako pierwsi pokazali klasę. W 32. minucie Trent Alexander-Arnold strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce, dając prowadzenie gościom.

Chwilę przed przerwą Fulham odpowiedzieli. Timothy Castagne skrzętnie wykorzystał sytuację po zamieszaniu w polu karnym i wyrównał na 1-1, poprawiając nastroje wśród swoich kibiców.

Po zmianie stron to jednak Liverpool objął ponownie prowadzenie. W 53. minucie Ryan Gravenberch, po świetnym podaniu Harvey'a Elliotta, umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie przewagę.

Choć Fulham starało się odrabiać straty, to toczona walka opanowana została przez gości. W 72. minucie Diogo Jota podwyższył prowadzenie Liverpoolu na 3-1, po zagraniu Christopha Gakpo.

W końcówce emocje sięgnęły zenitu. Zarówno gospodarze, jak i goście, zaczęli popełniać więcej fauli, co skutkowało żółtymi kartkami. W drużynie Fulham kartonikami ukarani zostali João Palhinha, Tosin Adarabioyo oraz Timothy Castagne.

Blisko końca spotkania sytuacja się zaostrzyła, jednak żadna ze stron nie zdołała zdobyć kolejnej bramki. Ostatecznie Liverpool odniósł zwycięstwo 3-1.

Fulham musi teraz szybko zregenerować siły, ponieważ przed nimi trudne starcia z Crystal Palace, Brentford oraz Manchesterem City. Liverpool natomiast czeka rywalizacja z Evertonem, West Hamem i Tottenhamem.